.آخرین اخبار
.آخرین رسانه ها

رئیس دانشگاه: اسلام سیاسی اسلامی است که ذهن انسان را مملو می کند از توحید

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در اجلاس سراسری نماز سازمان انرژی اتمی گفت اسلام سیاسی اسلامی است که ذهن و زندگی انسان را مملو کند از توحید نظری و عملی    1395/11/26 سه شنبه
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در این نشست که صبح امروز سه شنبه 26 بهمن ماه در مشهد مقدس برگزار شد رئیس دانشگاه ویژگی های اسلام سیاسی را برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه طی سخنانی تأکید کرد رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری به خوبی اصول و آرمانها و ارزشهای انقلاب را تبیین کرده اند ولی آنچه که بشتر اهمیت دارد تربیت نیروهایی است که بر اساس تبیین این آرمانها صورت می پذیرد.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تأکید کرد اسلام سیاسی همان چیزی است که شهید مدرس گفت سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست و ادامه داد متأسفانه این باور به طور عمیق ایجاد نشده است.
وی در تبیین اسلام سیاسی گفت اسلام سیاسی آن اسلامی است که ذهن و زندگی انسان را مملو می کند از توحید نظری و عملی و به طوری که هیچ چیز جز خدا و هیچ بت و ذهنیتی در وجود انسان متبلور نمی شود.
فرزانه ادامه داد بر اساس اسلام سیاسی انسان باید به حدی قدرتمند باشد که هم دشمنان انسان و هم دشمنان خدا از انسان هراس داشته باشند.
وی استقلال و عدالت را از دیگر ویژگیهای اسلام سیاسی برشمرد و در توضیح مورد اخیر عدالت را به تعبیر شهید بهشتی به هر قیمت ممکن باید اقامه نمودو در آخر تأکید کرد تمام کارها و تلاشهای انسان در این اسلام محکوم به معنویت است.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه تأکید کرد نماز باید در ما حالت توجه ایجاد نماید به طوری که همه چیز این عالم را به اندازه ارزش واقعی خود ارزش گذاری نماییم.
اجلاس سراسری نماز سازمان انرژی اتمی صبح امروز در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی با قرائت پیامی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی آغاز به کار کرد و طی آن جمعی از ائمه جماعات مراکز مختلف سازمان انرژی اتمی حضور یافتند.
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
.