.آخرین اخبار
.آخرین رسانه ها

دیدار معاونت علمی آستان قدس رضوی با رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی

دکتر محمد مهدی طهرانچی سرپرست معاونت علمی آستان قدس رضوی طی دیداری به مناسبت سال جدید با رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی بر لزوم تبیین واژه مرجعیت علمی توسط اساتید دانشگاه تأکید کرد    1397/1/26 يكشنبه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این جلسه دکتر طهرانچی طی سخنانی با اشاره به تأکید تولیت آستان قدس رضوی بر مرجعیت علمی مشهد مقدس گفت این واژه، واژه ای کلی است و لازم است معنای آن مشخص گردد تا هدفگذاری مشخصی برای آن داشته باشیم.
وی ادامه داد مؤسسات علمی آستان قدس رضوی به عنوان دانای این شبکه توانا باید این کار را بر عهده بگیرند وی همچنین بر این نکته تأکید کرد اولویت اول مؤسسات علمی آستان قدس رضوی از جمله دانشگاه علوم اسلامی رضوی برآورده نمودن نیازهای فکری و اجتماعی خیل عظیم مخاطبان حرم مطهر رضوی که بالغ بر هشت میلیون زائر و مجاور است.
وی در ادامه با اشاره به تربیت نیروی انسانی در دانشگاه گفت باید ببینیم چقدر از فعالیتهای فرهنگی و سخنرانی های حرم مطهر حاصل تربیت نیروی انسانی در دانشگاه است و چقدر از موضوعات پایان نامه ها و رساله های دکتری در راستای پاسخگویی به شبهات و سوالات مخاطبان این سخنرانی هاست.
سرپرست معاونت علمی آستان قدس رضوی در بحث تولید دانش در دانشگاه نیز بر اهتمام دانشگاه بر تبیین مفاهیمی چون زیارت، تبلیغ، وقف، تربیت و نیز تفاوت سازمانهای تولیت محور با سایر سازمانها در طرحهای پژوهشی این مجموعه علمی تأکید کرد.
دکتر طهرانچی بر تعالی فرهنگی محیط فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت به راستی سهم دانشگاه علوم اسلامی رضوی در این زمینه چیست و چه می تواند باشد. وی همچنین تأکید کرد ما باید محل آوردن مسائلمان را مشخص نماییم و بر آن مبنا منظومه ای از مسائل برای پیشنهاد موضوع به دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تدوین نماییم.
سرپرست معاونت علمی آستان قدس رضوی در پایان به پیگیری این معاونت در خصوص خوابگاه متأهلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حق پژوهانه این دانشجویان اشاره کرد و تأکید کرد برقراری ارتباط بین بنیاد  پژوهشهای اسلامی و دانشگاه علوم اسلامی رضوی از جمله سیاستهای این معاونت است و سعی بر این است که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه، پژوهشگران بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی باشند. 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
.