.آخرین اخبار
.آخرین رسانه ها

آیت الله مکارم شیرازی:فرهنگ حوزوی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی غلبه داشته باشد

آیت الله مکارم شیرازی در جمع رئیس و جمعی از دانشجویان و مسئولان دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت فرهنگ حوزوی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی غلبه داشته باشد    1397/5/14 يكشنبه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، آیت الله مکارم شیرازی در این دیدارگفت: برای دانشگاه علوم اسلامی رضوی احترام خاصی قائلم چون منتسب به حضرت رضا (ع) است و بنیانگذار دانشگاه نیز فردی بوده که مورد علاقه من است.
وی افزود: دانشگاه علوم اسلامی رضوی باید به این موضوع دقت کند که در آن فرهنگ حوزوی غلبه داشته باشد و باید دقت کنید فرهنگ دانشگاهی که از غرب آمده غلبه پیدا نکند.
مرجع عالیقدر جهان تشیع اذعان کرد: پیش فرض در غرب این است که مذهب ساخته بشر است و منشا خدایی ندارد، غربی ها فرهنگ خودشان را در کتب خود جای داده اند و همه دانشگاه ها به خصوص شما باید احتیاط کنید که درگیر این موضوع نشوید.
آیت الله مکارم شیرازی دانشگاه رضوی را متفاوت از دیگر دانشگاه ها دانست و عنوان کرد: دانشگاه شما با دانشگاه های دیگر فرق دارد و باید به این موضوع دقت کنید که مباحث اخلاقی جزو متون اصلی باشد و در حاشیه کار قرار نگیرد.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در حوزه  علمی مفید است که منتفع باشد و علم نباید برای درآمد مورداستفاده قرار گیرد چرا که زمانی که علم برای علم باشد درآمد هم به دنبال آن می آید.
وی ادامه داد: ما باید کاری کنیم که در دانشگاه هایمان افرادی با فرهنگ اسلامی تربیت شوند که این هم کار آسانی نیست و مسئله دیگر این است که طلاب باید به نظم عادت کنند چرا که نظم، پشت کار و خلوص نیت سه مسئله ای است که موجب پیشرفت طلاب خواهد شد.
آیت الله مکارم شیرازی در پایان سخنان خود گفت: علاقه ما به شما علاقه ای قلبی است و کار شما در دانشگاه کار مهمی است و باید با پشتکار به کار خود ادامه دهید.
  

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
.