.آخرین اخبار
.آخرین رسانه ها

دبیر مجمع جهانی اهل بیت؛

پیروزی های مقاومت در منطقه به برکت وجود انقلاب اسلامی است

دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) در جمع اساتید، مدیران و دانشجویان علوم اسلامی رضوی گفت: پیروزی های مقاومت در منطقه به برکت وجود انقلاب اسلامی است    1397/10/11 سه‌شنبه
دبیرمجمع جهانی اهل بیت اظهار کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز هر روز یک پیروزی و یک عظمت برای اسلام و مکتب اهل بیت اتفاق افتاده و در طول این چهل سال انقلاب و حکومت اسلامی در همه جا پیشرفت داشته و پیروزی مقاومت در کشورهای منطقه  مقاومت اسلامی مسئله کوچکی نیست که به برکت انقلاب اسلامی صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، آیت الله اختری اختری دوشنبه دهم دیماه در درس اخلاق و مراسم گرامیداشت آیت الله هاشمی شاهرودی(ره) که در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، گفت: در نه دی مردم غیور کشورمان انقلاب دیگری را به پا کردند و حرکت پرشوری را به نمایش گذاشتند که این حرکت برگ زرین دیگری را در دفتر خاطرات حرکت های مردمی و دینی انقلاب ثبت کرد.
وی افزود: نه دی روزی از روزهای خداست که یاد خدا زنده شد و نام خدا با عظمت به یاد آمد، ملت ما بار دیگر بیعت، اطاعت و ارادت خودش را به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه به نمایش گذاشت.
دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: وقتی فقیه مومنی از دنیا می رود در جامعه علمی حفره ای به وجود می آید که این خلل قابل جبران نیست و حقیقتی که بسیار روشن است این است پس از فوت آیت الله هاشمی شاهرودی خسران و زیانی وارد شده است که به سختی جبران خواهد شد.
آیت الله اختری در ادامه سخنان خود شخصیت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را جامع در امور دینی و سیاسی دانست و عنوان کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی حامل افکار و اندیشه های بزرگ و شخصیتی فیلسوف و جامعه شناس بودند که اندیشه های ایشان در حوزه ترویج می یافت.
دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) یکی از ویژگی های ایشان را حمایت، پشتیبانی و باور نسبت به مقام معظم رهبری دانست و خاطرنشان کرد: ایشان جز چند فقیهی بودند که در جلسات خاص حاضر بودند و معتقد به اعلمیت رهبری بودند.
وی افزود: 9دی رفراندومی در مسئله ولایت فقیه بود، امروز یکی از اهداف دشمنان ما ایجاد تزلزل در باورهای دینی مردم است که جایگاه ولایت فقیه و رهبری یکی از این باورها است و دشمنان می دانند که نظام با اساس رهبری و ولایت تداوم پیدا می کند. 
دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار کرد: امام تنها عالمی بود که با لطف خداوند توانست حکومت الهی را ایجاد کند لذا نباید این روزهای تاریخی را فراموش کنیم و دلیل این موضوع نیز این است که هیچ اتفاقی از ورود امام به کشور تا امروز تصادفی رخ نداده است.
آیت الله اختری با بیان این که از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز هر روز یک پیروزی و یک عظمت برای اسلام و مکتب اهل بیت اتفاق افتاده و در طول این چهل سال انقلاب و حکومت اسلامی در همه جا پیشرفت داشته و پیروزی مقاومت در کشورهای منطقه  مقاومت اسلامی مسئله کوچکی نیست که به برکت انقلاب اسلامی صورت می گیرد.
وی در پایان سخنان خود گفت: سفرای آمریکا در کشورها زمانی پادشاه را عوض میکردند اما رئیس جمهور آمریکا که امروزه منفورترین فرد است برای سفر به عراق باید مخفیانه سفر کند و در سفرش نیز هیچ مسئول عراقی حاضر به دیدار با او نمی شود که این ها همه نشان دهنده ذلت استکبار جهانی و عزت ایران در منطقه است. 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
.