.آخرین اخبار
.آخرین رسانه ها

کنفرانس تربیت دینی فرصتی برای گسترش معارف امام هشتم در مجامع بین المللی است

 اخبار و اعلانات  1397/10/19 چهارشنبه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، دکتر مهدی نژاد صبح امروز در دومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین المللی امام رضا(ع) و ادیان ابراهیمی که دانشگاه علوم اسلامی برگزار شد، گفت: بحث گسترش تمدن رضوی ناچار از ارتباطات است که از جمله برقراری این رابطه می توان به تربیت دینی بین ادیان ابراهیمی اشاره کرد.
مهدی نژاد افزود: این فرصت استثنایی برای همه ما در تعامل تجربیات دینی است، قطعا یادگیری ها است که برای ما مفید خواهد بود که پیام امام رضا(ع) را که پیامی دائمی و برگرفته از قرآن است را در فضای بین الملل گسترش دهیم.
معاون علمی آستان قدس خاطرنشان کرد:از بین همه مطالب علوم تربیتی برجستگی خاصی دارد که مرتبط به جهت دهی رفتار انسان ها است، بعضا ما مصرف کننده علوم انسانی هستیم که با نگاه غیر الهی تولید می شود چنین فرصتی که پیش آمده فضای مناسبی را فراهم می کند تا علوم انسانی ادیان ابراهیمی تبدیل به گفتمان غالب شود.
مهدی نژاد ابراز کرد: از آنجا که مسیحیت دارای فضای رسانه گسترده و محل رجوع سایر اندیشمندان است می توان انتظار داشت دستاوردهای علمی علوم انسانی اسلامی با سرعت بیشتری گسترش پیدا کند.

وی در پایان سخنان خود گفت:همه می دانیم در داخل و خارج از کشور تلاش های گسترده ای می شود تا دین را منحرف کنند و یا اجازه انتشار معارف الهی را ندهند اما باید تلاش کنیم تا فرصت های لازم را فراهم کنیم تا در دنیا سرآمد باشیم و الان با این تلاش باید از این فرصت به نفع بشریت و انسانیت در راستای تحکیم ارزش های الهی استفاده کنیم. 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
.